Hogyan tehetjük otthonunkat energiatakarékossá?

Az ingatlanok energiatakarékos kialakításának több célja van. Elsősorban, hogy minimális mennyiségű energia felhasználásával tudjuk komfortosan élni a mindennapjainkat és alkalmazzuk a folyamatosan megújuló, hatékony energiatermelő rendszereket. Állandó kényszerhelyzetet teremt, hogy bolygónkon egyre kevesebb mennyiségben állnak rendelkezésre a természetes energiaforrások.

Az energiatakarékos otthonoknak köszönhetően lényegesen lecsökkennek a kiadások!

Mely épületeket érdemes energiatakarékossá tenni?

Ma már szinte nincs is olyan épület, amit ne lehetne energiatakarékossági szempontoknak megfelelően átalakítani. Nagyon komoly eredményeket érhetünk el azokban a lakásokban, amelyeknek nagy a belmagassága.

Mit tehetünk az ilyen lakásokban?

A nyílászárók korszerűsítése nagyban hozzájárul ahhoz, hogy lényegesen lecsökkentsük otthonunk energiafelhasználásának mértékét. Ezzel ugyanis megakadályozhatjuk azt, hogy a levegő szabadon ki és beáramoljon a lakásban. A nyílászárók cseréjénél foglalkozni kell az illesztés és a szigetelés miatt kialakult elváltozásokkal is, valamint azokkal a károkkal, amelyeket a rozsda, illetve korhadás okozott.

Energiatakarékosság szempontjából a nagy belmagasságú ingatlanoknál szintén fontos szerepe van a fűtőrendszereknek és a fűtés szabályozásának. Ahhoz, hogy a lehető legkevesebb energiát használjuk el a fűtési időszakban érdemes az álmennyezetet is kialakítani. Ha ezt megtesszük, akkor az energiafelhasználással együtt a költségeinket is mérsékeljük, aminek köszönhetően jóval több marad a családi kasszában.