Hogyan tisztítsuk a kanapét?

Otthonunkban a kanapén töltjük a legtöbb időt. Ha olvasunk, tv-t nézünk, beszélgetünk, vendégeket fogadunk, akkor ezeket jellemzően a kanapé társaságában tesszük meg, Ebből adódik, hogy rövid idő alatt összekoszolódhat, ezért nem árt bizonyos időközönként, rendszeresen kitisztítani. Így a poratkák is kisebb eséllyel telepednek meg benne, ezért az allergia kialakulásának is kevesebb lesz az esélye. A kanapén található díszpárnákra is vonatkozik a tisztítás, hiszen ugyanolyan igénybevételnek vannak kitéve.

A kanapét rendszeresen szükséges kitisztítani.

Milyen módszerekkel érdemes tisztítani?

Érdemes időközönként átmenni rajta a porszívóval, hogy a szövethez tapadt morzsáktól, szöszöktől, hajszálaktól és portól maradéktalanul megszabaduljunk.

Tisztítóoldatot házilag is készíthetünk, nem kell hozzá más, mint két liter víz, egy egész citrom leve és két evőkanál sütőpor. A keverékbe áztassunk be egy törlőkendőt, majd ezzel menjünk át az ülőgarnitúra felületén alaposan. Ez még az atkák ellen is hatásos lesz.

Amennyiben makacsabb szennyeződésekkel állunk szemben, ilyen lehet a vörösbor, zsír, olaj, vagy étel által keletkezett foltok, akkor nem célszerű házilag megpróbálni orvosolni a problémát, már csak azért se, mert előfordulhat, hogy még nagyobb kárt csinálunk szeretett ülőalkalmatosságunkon. Ebben az esetben érdemes egy megbízható kárpittisztítással foglalkozó céghez fordulni, akik szakszerűen, tapasztalattal a hátuk mögött, makulátlanul eltüntetik még a legmakacsabb szennyeződéseket is.

Ma már vannak olyan cégek, akik a vegyszeres kárpittisztítás helyett vegyszermenteset alkalmaznak a kanapé tisztítás során, természetesen ugyanolyan hatékonysággal. Erőteljes súrolás nélkül, rövid idő alatt szabadítják meg a kárpitot a legmakacsabb szennyeződésektől, amire garanciát is vállalnak. A Bio kárpittisztítás lényege, hogy a maró anyagok helyett a szénsav erejét használják ki. A szén-dioxid buborékok mélyen a kárpit belsejébe hatolva gyűjtik össze a szennyeződéseket, és hozzák a felszínre.

Levonva a következtetést, egyáltalán nem éri meg különféle praktikákkal kísérletezni. A bútor védelme érdekében nem szabad ezen spórolni, inkább profikra bízni a feladatot, amivel időt és energiát is megspórolhatunk.